«Найголовніше в роботі юриста – це фаховість та професіоналізм» – Ігор Стародубов

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Восьмого жовтня в Україні відзначають День юриста. Свято започаткували у 1997 році, а дату обрали не випадково. Вважають, що саме цього дня князь Ярослав Мудрий видав першу збірку законів «Руська правда».
Напередодні професійного свята спілкуємось із президентом Союзу експертів України Ігорем Стародубовим і насамперед запитуємо про те, чому і як він вирішив стати юристом.

Ігор Стародубов: Юристом я вирішив стати уже після того як почав займатися судовою експертизою. Хотів розуміти весь процес і те, що відбувається безпосередньо у суді. До того ж, на той час я був керівником експертної установи (Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України), а базової юридичної освіти не мав. Писав кандидатську дисертацію за спеціальністю «Адміністративно-правове регулювання експертної діяльності в Україні», тому краще було отримати вищу освіту за юридичною спеціальністю. І у 2013 році я її здобув.
Це була Ваша друга вища освіта?
Ігор Стародубов (посміхається): Четверта.
Але моя робота не дуже схожа на роботу юриста, адже судовий експерт стоїть на межі юридичної спеціальності та того фахового напряму, на якому він спеціалізується. Тобто, це людина, яка обізнана в судовому процесі. Вона розуміє, хто такі позивач і відповідач, знає їхні права та обов’язки, а також права та обов’язки судового експерта. Сьогодні у нас понад 140 видів судових експертиз, і кожен із експертів є фахівцем у своїй галузі, визнаним спеціалістом. Експерт – це людина, яка постійно навчається. З рештою, як і юрист. Можливо, вибір моєї професії був обумовлений тим, що навчатися мені подобається.
Але ж із юристами у своїй роботі Ви стикаєтеся дуже часто.
Ігор Стародубов: Постійно.
Як вважаєте, що у роботі юриста є найголовнішим?
Ігор Стародубов: Як і у будь-якій іншій роботі, це фаховість. Людина має розуміти, чим вона займається. І має робити це добре. Якщо так є, то на будь-яку людину за будь-яким фахом завжди буде попит. І юристи не виняток.
Чи багато у нас хороших юристів, на Вашу думку?
Ігор Стародубов: А хороших стоматологів багато? (сміється)
Є. Головне – знайти відданого справі професіонала.
Ігор Стародубов: Із юристами так само. Їх багато, але дійсно професіоналів теж треба шукати. Юристи, з якими співпрацює Союз експертів України, досвідчені, фахові і професійні.
Ми спілкуємося з Вами напередодні Дня юриста. Що побажаєте колегам з нагоди професійного свята?
Ігор Стародубов: Коли я багато років тому вперше потрапив на святкування Дня юриста, чув там як юристи бажали одне одному «жирних» клієнтів. Тепер я розумію, що такого рівня побажання свідчать про дуже невисокий фаховий рівень. Адже ті юристи, які у професії відбулися, вже спілкуються із заможними клієнтами – тими, хто довіряє їм не тільки свої справи, але й своє особисте життя. І такі люди прагнуть зовсім іншого. Їм хочеться цікавих кейсів, проектів, які захоплюють і вимагають професійності, аби здолати виклики, які з’являються та вирішити навіть найскладніші завдання. Усім юристам України я хочу побажати, аби вони досягали тих висот, коли думаєш не про заробіток, а про розвиток.

Поділитися.

Коментарі закриті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: