Керівництво Союзу експертів України має намір звернутися до Міністерства внутрішніх справ України з вимогою вжити невідкладних заходів щодо захисту життя та професійної діяльності судових експертів.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Шановні члени Союзу експертів України!

Останнім часом вкрай загострилась ситуація щодо погроз та фізичної розправи над судовими експертами в різних регіонах України. Так, 24 жовтня 2015 року було вчинено напад та звіряче вбито (пневмоторакс вказує на те, що його катували та сильно били, зламали ноги і ребра, які увійшли в легені…) члена нашого Союзу, голову Полтавського регіонального відділення Миргородського Петра Федоровича, який був одним з найкращих фахівців в галузі авто товарознавчої експертизи, відповідальним судовим експертом, чесною та порядною людиною. А вже 18 листопада цього року скоєно замах на вбивство директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Рувіна Олександра Григоровича, під керівництвом якого проведено понад 1500 експертиз з резонансних справ та понад 2000 знаходиться на виконанні в експертів інституту. Також надходять непоодинокі випадки загроз, як приватним так, і державним експертам.

Безумовно, це свідчить про чесне та відповідальне ставлення судових експертів до виконання покладених на них обов’язків у встановленні ними фактів, що мають вагоме значення при розслідуванні кримінальних проваджень та розгляду справ у судах.

Вбивають, стріляють та загрожують лише тоді, коли не можуть домовитись та будь які обіцянки й пропозиції від замовників експертами категорично не сприймаються.

Не зважаючи на посади та авторитети, судовими експертами надаються правдиві та обґрунтовані висновки.

З огляду на вище викладене та у зв’язку із загрозливою тенденцією зростання випадків насильства, аж до фізичного усунення, відносно судових експертів в Україні, керівництво Союзу експертів має намір звернутися до Міністерства внутрішніх справ України з вимогою вжити невідкладних заходів щодо захисту життя та професійної діяльності судових експертів.

Якщо Ви підтримуєте таке звернення просимо проголосувати в опитуванні.

Поділитися.

Коментарі закриті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: