Союз експертїв України на засіданні секції судово-економічної експертизи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Минулої п’ятниці у Києві відбулося осіннє засідання секції судово-економічної експертизи Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України. Через карантинні обмеження захід проходив здебільшого у режимі відеоконференції.

В роботі секції взяли участь фахівці Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності, а також фахівці науково-дослідних інститутів судових експертиз Міністерства юстиції України з Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Харкова. Донецький НДІСЕ представляла старший науковий співробітник інституту, віце-президент з економічного напряму та голова секції економічних досліджень ВГО «Союз експертів України» Галина Кузнєцова. Від Союзу експертів України у засіданні взяла участь член Київського регіонального відділення ГО СЕУ, член секції економічних досліджень в СЕУ, член секції судово-економічної експертизи науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України Алла Чередніченко.

Серед питань, що розглядалися:
⁃ пояснювальні записки до тем науково-дослідних робіт, які плануються для включення до тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2021 рік;
⁃ інформаційні звіти про стан науково-дослідних робіт в 2020 році та про науково-дослідні роботи, які цього року завершуються;
⁃ про стан апробації та впровадження науково-дослідних робіт, завершених у 2019 році.

Йшлося також про суперечливі питання експертної практики щодо підтвердження експертами розміру збитків, повторних експертиз тощо. І це викликало бурхливу полеміку. За словами Алли Чередніченко, стосовно збитків та надання експертами висновків за певних умов – сьогодні чинною є «Методика вирішення судово-економічною експертизою питань щодо спричинення матеріальних збитків» (один з її авторів – Чередніченко А.П.). Однак, цій методиці майже 20 років, і вона потребує конкретизації у прив’язці до потреб часу та чинного законодавства.

Учасники засідання зазначили, що цього року закінчується наукова робота по темі «Розробка методики з питань підтвердження розміру матеріальної шкоди (збитків) підприємств (організацій установ)», авторами якої є Київський, Дніпровський і Харківський НДІСЕ. Члени секції сподіваються на її вдалу апробацію та впровадження, адже питання стосовно збитків (матеріальної шкоди) є дуже актуальними. Також є нагальна потреба в застосуванні всіма експертами єдиної методики.

Алла Чередніченко запропонувала на весняному засіданні секції опрацювати питання про перспективи розробки для включення до тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2022 рік наукової теми: «Формулювання висновків за результатами досліджень у судово-економічній експертизі».

Поділитися.

Коментарі закриті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: