Семінар Союзу експертів відбувся в м.Одеса.

04 – 05 червня 2016 року у місті Одеса на базі готелю «Вікторія» відбулися заплановані семінари будівельно-земельно-технічної експертизи та оцінки і економічної секції Союзу експертів.

В роботі семінару прийняли участь більше 100 учасників та гостей . В якості запрошених почесних гостей на семінарі були присутні:

  • Представники Одеського регіонального управління юстиції (начальник управління реєстрації нормативно правових актів- Кадигроб Сергій Володимирович)
  • Ріпенко Артем Іванович- директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз ,
  • Косигіна Наталя Альбертівна – перший заступник директора ОдНДІСЕ
  • Завідуючий лабораторією будівельно-технічних та земельно-технічних досліджень Одеського НДІСЕ Чайка Олександр Вікторович, завідуюча лабораторією економічних, товарознавчих та автотоварознавчих експертиз Од НДІСЕ Світлоока Варвара Федорівна

Для участі в роботі семінару прибули:

  • керівники та представники Дніпропетровського НДІСЕ:

Лисенко Алла Миколаївна -перший заступник директора

Кушакова Надія Олексіївна – заступник директора

Харченко Віталій Володимирович-завідуючий лабораторією інженерно-технічних видів досліджень

  • Директор Донецького НДІСЕ Контимирова Вікторія Вікторівна та завідуюча відділом будівельно-технічних досліджень Мазурова Валентина Вячеславівна, завідуюча Сумським відділенням Харківського НДІСЕ- Савченко Ірина Олександрівна, завідувач Тернопільським відділенням Київського НДІСЕ Бутрин Володимир Володимирович,
  • доцент кафедри землеупорядкування та кадастру географічного факультету Ужгородського національного університету- Савчак Вікторія Владиславівна,
  • професор кафедри архітектури будівель та споруд Одеської академії будівництва і архітектури Васильєв Олександр Борисович та інщі.

Робота семінару почалася з пленарного засідання на якому дирекція та правління Союзу експертів висловили подяку ініціативній групі організаторів семінару в місті Одесі ,це насамперед-Голові Одеського регіонального відділення Союзу експертів Бочкарьовій Емілії Іванівні, Клівак Олені Володимирівні, Кріві Катерині Вікторівні ,також подяками були відзначені гості семінару.

Президент Союзу експертів , заслужений юрист України ,кандидат юридичних наук Головченко Людмила Миколаївна привітала учасників семінару та виступаючи в подальшому в якості доповідача ознайомила присутніх з новинами та змінами у нормативно –правових актах з судово-експертної діяльності та зупинилася на основних аспектах питань, що виникають під час проведення перевірки судового експерта та підставах притягнення до дисциплінарної відповідальності.

До представників регіональних відділень Союзу експертів звернувся Перший віце-президент Союзу експертів-Мухін Олексій Олександрович, кандидат економічних наук, Заслужений економіст України, який має Сертифікат оцінювача за усіма напрямами та спеціалізаціями оцінки майна і майнових прав від 10.07.1999 № 1361 та кваліфікацію судового експерта з 02 жовтня 2015 року, з правом проведення економічних експертиз.

Олексій Олександрович доповів щодо результатів листування із судами, прокуратурами, управліннями національної поліції, органами фіскальної служби щодо співпраці із фахівцями Союзу експертів України з питань проведення експертиз, визначив основні напрямки удосконалення робіт із проведення внутрішнього рецензування Звітів з оцінки, виконаних членами Союзу, а також проведення рецензування Звітів за зверненням зацікавлених осіб.

Звернув увагу на необхідність посилення міжнародного співробітництва із Національними асоціаціями експертів Європейського союзу, зокрема можливості та необхідності співпраці із Міжнародною федерацію асоціацій з врегулювання збитків.

Також було розглянуто питання щодо базової підготовки та підвищення кваліфікації оцінювачів – членів Союзу експертів України.

Кандидат економічних наук, директор ПП «Галаексперт» (м. Харків), голова економічної секції Союзу експертів України Кузнєцова Галина Олександрівна – презентувала новий навчальний посібник з питань судової експертизи, який стане в нагоді як діючим експертам, так і особам, що мають намір отримати кваліфікацію судового експерта, та привітала Людмилу Миколаївну Головченко як головного укладача посібника.

Подальші питання та теми семінарів були розглянуті по секціях.

В секції судової будівельно-земельно-технічної експертизи та оцінки модераторами виступили:

  • Салтиков Олександр Сергійович – завідувач відділенням Миколаївського філіалу Одеського НДІ судових експертиз, голова будівельно – земельно -технічної секції Союзу експертів України та Башкіров Геннадій Борисович – заступник завідувача лабораторією будівельно-технічної експертизи Харківського НДІ судових експертиз, заступник голови будівельно-земельно-технічної секції Союзу експертів України
  • Васильєв Олександр Борисович – професор кафедри архітектури будівель та споруд Одеської академії будівництва і архітектури, ознайомив присутніх з темою «Визначення інсоляції та освітлення»
  • Про «Визначення фізичного зносу нежитлових будівель (Методичні рекомендації 2015р.)» доповів Буратевич Олександр Іванович – завідувач лабораторії інженерно-технічних видів досліджень Київського НДІ судових експертиз, член Методичної ради будівельно-земельно-технічної секції Союзу України.
  • Савчак Вікторія Владиславівна – доцент кафедри землеупорядкування та кадастру географічного факультету Ужгородського національного університету розповіла присутнім про«Особливості проведення судових експертиз щодо порядку користування земельними ділянками, коли фактичні межі ділянки не співпадають з правовстановлюючими документами».
  • При обміні думками корисною інформацією поділився завідувач лабораторії будівельно-технічних та земельно-технічних досліджень Одеського НДІСЕ Чайка Олександр Вікторович, який на прикладах конкретних експертних робіт розповів про помилки та недоліки, яких припускаються в своїй роботі судові експерти-будівельники та як запобігти подібним випадкам. Цей виступ викликав жваве обговорення та багато питань, на які були дані конкретні відповіді.
  • Башкіров Геннадій Борисович – заступник завідувача лабораторією будівельно-технічної експертизи Харківського НДІ судових експертиз, заступник голови будівельно-земельно-технічної секції Союзу експертів України – у своєму виступі презентував новий навчальний посібник з питань судової експертизи, який стане в нагоді як діючим експертам, так і особам, що мають намір отримати кваліфікацію судового експерта.
  • Салтиков Олександр Сергійович – завідувач відділенням Миколаївського філіалу Одеського НДІ судових експертиз, голова будівельно – земельно – технічної секції Союзу експертів України – зауважив про необхідність дотримуватися крім норм і законів, що регламентують судово-експертну діяльність, також, хоч і не писаних, проте не менш важливих норм професійної етики та корпоративної солідарності.

Всі присутні мали можливість задати актуальні питання, що стосуються повсякденної діяльності та отримати фахові відповіді.

В секції фахівців судової економічної експертизи з вітальним словом виступила Лисенко Алла Миколаївна – Перший заступник директора Дніпропетровського НДІСЕ, голова секції судово-економічної експертизи Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи Міністерства юстиції України. Ознайомила присутніх з рішеннями засідання секції судово-економічної експертизи НКМР з питання актуальності методик, що містяться у Реєстрі методик проведення судових експертиз.

У доповіді модератора Кузнєцової Галини Олександрівни – кандидата економічних наук, директора ПП «Галаексперт» (м. Харків), судового експерта, голови економічної секції Союзу експертів України, «Особливості експертного дослідження фінансово-кредитних операцій при реорганізації та ліквідації банків. Узагальнення практики проведення судово-економічних експертиз фінансово-кредитних операцій», Галина Олександрівна розглянула питання законодавчого та нормативного регулювання реорганізації та ліквідації банків, визначення критеріїв віднесення банків до категорії проблемних, неплатоспроможних. Розглянула питання процедури ліквідації банків Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, складання ліквідаційного балансу банку. Виклала перелік питань, що ставляться судами для вирішення судовою економічною експертизою, при розгляді кримінальних, господарських та цивільних справ, які виникають виходячи з наведеної тематики: аналізу окремих показників банківської діяльності, документального підтвердження окремих операцій банку та відображення наведених операцій в бухгалтерському обліку банку, фінансовій, податковій та статистичній звітності, інш. Привела перелік нормативної та законодавчої бази для вирішення поставлених питань, методи та прийоми дослідження, алгоритм проведення досліджень.

В продовження фахового спілкування та обміну досвідом роботи щодо узагальнення практики проведення судово-економічних експертиз фінансово-кредитних операцій виступили судові експерти Швед Оксана Миколаївна (м. Львів), Пічкур Володимир Михайлович (м. Вінниця), Щербіна Анатолій Миколайович (м. Херсон), Покрасенко Валентина Олександрівна (м. Херсон), Бочкарєв Деніс Олександрович (м. Одеса).

Чередніченко Алла Павлівна – кандидат економічних наук, судовий експерт, член Методичної ради Союзу експертів України виступила з темою «Контроль діяльності судових експертів-економістів, направлений на підвищення якості висновків судових експертів та висновків експертних досліджень», та вказала на підсумки рецензування висновків експертів, недоліки в складанні висновків судово-економічної експертизи.

Ввечері учасники семінару зустрілись на святковій вечері та продовжили спілкування та обмін досвідом.

Фотозвіт

image1001б002003г003бimage3005image3006007008008а008б008в008ва008д008да008и009010011012013014

Дирекція Союзу висловлює щиру подяку організаторам та всім учасникам семінару. Чекаємо пропозицій про наступні теми та місця проведення заходів Союзу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: