Семінари з підвищення кваліфікації фахівців будівельно-технічної та економічної експертизи у вересні 2013 року

Семінари з підвищення кваліфікації

фахівців будівельно-технічної та економічної експертизи у місті Одеса.

На виконання плану роботи Методичних рад будівельно-технічної та економічної секцій Всеукраїнської громадської організації «Союз експертів України» 27-29 вересня 2013 року у місті Одеса відбулися чергові семінари з підвищення кваліфікації судових експертів.


У роботі семінарів прийняли участь понад 100 судових експертів з майже всіх регіонів України. Найбільш численно були представлені фахівці Донецької, Запорізької, Кримської, Одеської та Херсонської областей.

За традицією перед початком роботи семінарів, за дорученням Правління, заступник виконавчого директора Дирекції Союзу експертів України Горбачов Микола Іванович вручив новим членам організації «Посвідчення члена Союзу експертів України», а визнаним за рішенням Експертно-кваліфікаційної комісії судовим експертам вищого професійного рівня – «Сертифікат вищого ступеню Союзу експертів України».

З вітальним словом до учасників семінарів звернулась перший заступник директора Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Наталія
Альбертівна
Косигіна , яка ознайомила з історією заснування та розвитку Одеського НДІСЕ, результатами наукової та експертної діяльності співробітників державної експертної установи. В ознаку встановлення дружніх та ділових відносин, Наталією Альбертівною передано до музею ВГО «Союз експертів України» репринтне видання практичного керівництва «Техника расследования преступлений: практическое руководство для судебных работников», Макаренко Н.П., 1925г., що було надруковано до 100-річчя з дня заснування Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз.

 

 

 

Запрошене до участі у семінарі керівництво Головного управління Міністерства доходів в Одеській області представив заступник начальника Головного управління Міндоходів в Одеській області Карімов Ігор Фарідович.[spoiler show=”Детальніше”]


Отже доповідач зазначив, що місія Міністерства доходів і зборів України полягає у тому, щоб забезпечувати якісне надання послуг громадянам і бізнесу, створювати умови для розвитку підприємництва і, тільки як наслідок, забезпечувати наповнення дохідної частини бюджету. Стратегія діяльності Міністерства доходів і зборів України на 2013-2017 рр. включає такі напрямки як розвиток партнерських відносин з громадянами та бізнесом, надання високоякісних, у тому числі електронних, сервісів, сприяння розвитку міжнародної торгівлі, впровадження найкращих практик у сфері митного регулювання.

Разом з тим, до стратегічно важливих напрямків діяльності органів Міндоходів віднесені здійснення контролю за повнотою сплати податків, зборів та митних платежів, а також впровадження ефективних методів протидії корупції. Податковий контроль є необхідною умовою функціонування ефективних податкової та митної систем. При цьому Міндоходів не ставить перед собою мету тотального контролю за суб’єктами господарювання, що підтверджується істотним скороченням перевірок суб’єктів господарської діяльності. Так, тільки в Одеській області за 8 місяців 2013 року кількість запланованих перевірок зменшилася більш ніж у 3 рази (з 320 до 96).

 


Однією з основних засобів контролю в будь-якій сфері є експертиза. Так, на рівні Міністерства доходів і зборів України створена спеціалізована лабораторія з питань експертизи та досліджень, яка є спеціалізованим органом із забезпечення реалізації державної податкової і митної політики, а також участі в боротьбі з правопорушеннями податкового та митного законодавства, проведенні досліджень та здійснення експертної діяльності в податковій і митній сферах.

Виступаючий відзначив значну роль судових експертів економістів у наповненні бюджету. Експертні висновки є підставою для прийняття рішень під час проведення перевірок податковими органами. Слідчі управління фінансових розслідувань у своїй професійній діяльності наділені повноваженнями призначати проведення експертних досліджень. Обов’язкове призначення та проведення економічних експертиз здійснюється по кожному кримінальному провадженню, де виникає необхідність збору доказової бази за такими фактами як розкриття діяльності так званих «конвертаційних центрів», виявлення каналів незаконного надходження підакцизних товарів через митний кордон України, незаконні операції з податком на додану вартість та митними платежами.

«Сьогодні органи Міндоходів готові до розширення співпраці з експертним співтовариством. Пріоритетом нашої спільної роботи залишається скорочення термінів здійснення експертних досліджень. Це дасть можливість розкриття правопорушень в економічній сфері так сказати по «гарячих слідах», – зазначив у своєму виступі І.Ф.Карімов. – «Також, будуть затребувані такі напрями співробітництва як експертно-економічні дослідження , податкова оцінка, а також консультування».
[/spoiler] Представник Міндоходів Одещини запропонував співпрацю з питань удосконалення чинного податкового законодавства шляхом розробки пропозицій, та обміну досвідом щодо єдиних методичних підходів при застосуванні нормативних актів з оподаткування.

Головним управлінням Міндоходів в Одеській області було розроблено та надано всім учасникам семінарів ексклюзивні консультаційні матеріали з питань адміністрування податків та зборів для застосування незалежними експертами з наступної тематики:

-«Порядок здійснення фізичними особами-підприємцями підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування»;

-«Порядок здійснення фізичними особами-підприємцями підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування»;

-«Порядок здійснення фізичними особами незалежної професійної діяльності»;

-«Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами-підприємцями та фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність»,

які прокоментувала присутня на семінарі начальник информаційно-комунікаційного управління Головного управління Міндоходів в Одеській області Ольга Назарівна Биковська.

Учасники семінарів висловили щиру подяку представникам державних установ – Головного управління Міндоходів в Одеській області та Одеського НДІСЕ за активну участь у заходах громадської організації та надані консультації і методичні матеріали.

Надалі робота семінарів була організована по секціям відповідно до напрямків судової експертної діяльності.

Головні теми семінару, що були розглянуті та обговорені на економічній секції, стосувались як процесуальних аспектів проведення та оформлення висновків судово-економічних експертиз, так і методичних питань у напрямку вузькопрофільної економічної спеціалізації. З деякими питаннями судової експертизи в новому Кримінальному процесуальному Кодексі України учасників семінару ознайомила Богдана Михайлівна Ісакович – науковий співробітник Київського НДІСЕ, член Методичної ради економічної секції ВГО «Союз експертів України», а саме – про особливості призначення та залучення експертів у проведенні експертиз в кримінальному процесі.

Завідуючим сектором Донецького НДІСЕ, головою Методичної ради економічної секції ВГО «Союз експертів України» Черкашиним Олександром Вікторовичем надано Перелік рекомендованої науково-технічної та довідкової літератури, що використовується під час проведення судових експертиз, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 30 липня 2010 року N 1722/5, а також порядок його використання при проведенні судово-економічних експертиз.

 

Чередниченко Аллою Павлівною – кандидатом економічних наук, завідуючою сектором відділу організації експертної роботи Київського НДІСЕ, членом Методичної ради економічної секції ВГО «Союз експертів України» піднята тема щодо основних вимог до структури висновку судово-економічної експертизи, обґрунтування результатів дослідження, як запоруки якості висновку експерта-економіста.

Обговорення та наведення особливостей проведення судово-економічних експертиз з питань відшкодування фактичних витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, запропоновано кандидатом економічних наук, старшим науковим співробітником Донецького НДІСЕ, членом Методичної ради та головою економічної секції ВГО «Союз експертів України» Галиною Олександрівною Кузнєцовою.

Окремі питання оподаткування податком на прибуток, податком на додану вартість в сучасних умовах господарювання висвітлені кандидатом економічних наук, завідуючою кафедри Одеського державного економічного університету Вірою Петрівною Хомутенко.

За результатами подальшого обговорення та дискусій з наведених тематик семінару сформовані загальні позиції та підходи при вирішенні питань судово-економічної експертизи.

Були заслухані пропозиції щодо надання методичної допомоги експертам шляхом рецензування висновків судової експертизи, що вже розглянуті судом, а саме після завершення судового провадження. Прийнято рішення щодо продовження цієї роботи та проведення узагальнення результатів рецензування з подальшим розглядом на чергових семінарах економічної секції.

В межах розкриття головної теми семінару будівельно-технічної секції – «Природа експертних помилок у судовій будівельно-технічній експертизі» детально були розглянуті питання, пов’язані з методиками проведення будівельно-технічної експертизи та оцінки, на прикладах з практики проаналізовані найбільш характерні помилки, які допускають експерти при проведенні експертних досліджень, а також при розгляді справ в судах.

Ведучий семінару Трошин Сергій Вікторович – завідуючий відділом будівельно-технічних досліджень Донецького НДІСЕ, голова Методичної Ради та будівельно-технічної секції ВГО «Союз експертів України» в доступній формі, кваліфіковано надав відповіді на всі питання, які попередньо надійшли до організаторів семінару, а також на ті, що виникли безпосередньо під час роботи. Учасники були також ознайомлені з новими актуальними питаннями у галузі оціночної діяльності, відповідно до Постанови КМУ від 4 березня 2013 р. № 231, якою затверджено порядок проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, обмінялися думками щодо проекту Закону України «Про судово-експертну діяльність». Активну участь у роботі семінару, в обговоренні питань прийняли Башкіров Геннадій Борисович – член Центральної експертно-кваліфікаційної комісії Міністерства юстиції України, співробітник Харківського НДІСЕ та Салтиков Олександр Сергійович – судовий експерт, заступник голови будівельно-технічної секції, член Херсонського регіонального відділення Союзу експертів України.

Підсумком проведених семінарів стала відпрацьована узагальнена позиція в частині просування до єдиних, виміряних підходів при вирішенні важливих питань експертних економічних та будівельно-технічних досліджень. Черговий семінар став позитивним імпульсом в встановленні та розвитку не тільки ділових, професіональних, але і дружніх відносин, містом обміну досвідом, презентацій передових розробок між його учасниками.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: