Засідання Міжнародного круглого столу на тему: «Правові основи відшкодування збитків від російської агресії: колективні та індивідуальні механізми»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Репараційна програма в Україні, існуючі механізми фіксації шкоди від агресії рф та виплати компенсацій 8 грудня обговорили учасники Міжнародного круглого столу на тему: «Правові основи відшкодування збитків від російської агресії:  колективні та індивідуальні механізми», що відбувся у Науково-дослідному інституті публічного права.

Захід було організовано за ініціативи Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України,  Науково-дослідного інституту публічного права та юридичної консалтингової компанії «Де-Юре».

Участь у засіданні круглого столу в режимі онлайн взяли, зокрема: Директор Відокремленого структурного підрозділу «Центру судової експертизи та експертних досліджень» ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації, Президент ВГО «Союз експертів України» Ігор СТАРОДУБОВ, віцепрезидент з напряму будівельно-технічних та оціночно-земельних досліджень ВГО «Союз експертів України», завідувач Миколаївського відділення Одеського НДІСЕ МЮ України Олександр САЛТИКОВ, кандидат технічних наук, доцент, судовий експерт Ольга ХОЛОДОВА, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник (НДІПП, м. Київ, Україна) Артем РІПЕНКО, доктор юридичних наук, професор (РМУ при МОН, м. Київ, Україна) Олеся ВАЩУК, державний експерт Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Наталія ПОКИНЬЧЕРЕДА, перший заступник начальника Регіонального відділення ФДМУ по Рівненській та Житомирській областях Тетяна ПРИЛУЦЬКА, Juris Doctor, Lecturer Taras Shevchenko Kyiv National University Stephen Frederick HUMPHREYS, та інші.

В ході доповіді на тему «МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ ПО ПРИТЯГНЕННЮ АГРЕСОРА ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЗАПОДІЯНУ ШКОДУ» кандидат економічних наук, доцент кафедри корпоративних фінансів та контролінгу КНЕУ, Голова БО «Українське відродження ХХІ сторіччя» Євгенія ВАКУЛЕНКО зауважила, що сьогодні важливо чітко розрізняти дефініції щодо компенсації збитків та відшкодування шкоди, адже у випадку виплати компенсацій, покрити усі завдані збитки фізичній чи юридичній особі, не вдасться.

В свою чергу перший заступник начальника Регіонального відділення ФДМУ по Рівненській та Житомирській областях Тетяна ПРИЛУЦЬКА звернула увагу учасників круглого столу на проблему визначення відповідальних за нанесення збитків, а також зауважила на питанні відсутності пільг щодо сплати судових зборів та на проведення оцінки для юридичних осіб.

Адвокат Владислав МАРТИНЧУК в своїй доповіді на тему «ДОТРИМАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ ПОВІДОМЛЕННЯ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ В КОНТЕКСТІ ВИЗНАННЯ ЗА КОРДОНОМ РІШЕНЬ НАЦІОНАЛЬНИХ СУДІВ ПРО СТЯГНЕННЯ ЗБИТКІВ З РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ» наголосив на питанні щодо визначення до кого саме і яким чином буде оформлено та направлено позов про відшкодування збитків.

Також учасники заходу в своїх доповідях розглянули такі теми як: Фіксація доказів з метою відшкодування шкоди спричиненою рф, Фіксація пошкоджень об’єктів нерухомого майна на території України внаслідок збройної агресії рф, Ефективність кримінальних проваджень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, Психологічні експертні дослідження у справах про відшкодування збитків рф, та інші.

Організаційний комітет Міжнародного круглого столу сприятиме друку доповідей, які будуть оформлені у вигляді наукових статей, у фахових виданнях Науково-дослідного інституту публічного права.

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: