Представники оціночного напряму СЕУ на практичному семінарі «Новий Сервіс автоматичної оцінки нерухомості: як це працює»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фонд державного майна України 29 червня 2021 року ввів в експлуатацію оновлену Єдину базу даних звітів про оцінку майна. Єдина база даних звітів про оцінку майна (далі – Єдина база) є оновленим інструментом для визначення бази оподаткування під час вчинення правочинів фізичними особами з відчуження, а також дарування і спадкування (крім випадків успадкування та/або отримання у дарунок майна, вартість якого оподатковується за нульовою ставкою).

В Єдиній базі реалізовано формування автоматичних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості новим Сервісом електронного визначення оціночної вартості, який дозволяє будь-якій особі безкоштовно сформувати електронну довідку та визначити базу оподаткування самостійно.

З огляду на велику кількість питань, які виникають у громадян під час використання вищезазначеного сервісу, Фонд державного майна України провів практичний семінар «Новий Сервіс автоматичної оцінки нерухомості: як це працює», у роботі якого взяв активну участь віце-президент з напряму оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності Союзу експертів України, кандидат економічних наук, Заслужений економіст України, REV («Визнаний Європейський Оцінювач») Олексій Мухін.

Під час заходу Юлія Бєлова, заступниця Голови Фонду державного майна України, Світлана Булгакова, директор Департаменту оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності Фонду державного майна України та Вероніка Мудра, директор Департаменту цифрового розвитку та ІТ Фонду державного майна України розповіли про нові можливості, які створює сервіс автоматичної оцінки нерухомості для громадян та професійних оцінювачів – evaluation.spfu.gov.ua.

Серед іншого було зауважено, що зазначений сервіс є альтернативною безкоштовною послугою, якою може скористатися будь-який громадянин України для отримання довідки про оціночну вартість об’єкту нерухомості для проведення тих операцій, які вимагають оподаткування.

Разом із тим, як повідомила заступниця Голови Фонду держмайна, громадяни можуть використовувати для правочинів з нерухомістю звіти професійних оцінювачів про ринкову вартість об’єктів. «Для правочинів може бути використана як довідка про оціночну вартість нерухомості, так і звіти професійних оцінювачів. Кожен громадянин може звернутися до професійного оцінювача для визначення ринкової вартості конкретного об’єкта нерухомості – з урахуванням всіх його параметрів, які впливають на вартість», – зазначила заступниця Голови Фонду держмайна Юлія Бєлова.

За словами Юлії Бєлової, якщо звіт оцінювача про ринкову вартість знаходиться в межах 25% від даних Єдиної бази, він автоматично реєструється в базі. Якщо ж відхилення перевищують 25%, то він може бути поданий до Фонду держмайна на рецензування.

Рецензування звітів про ринкову вартість відбувається з перевіркою дотримання професійними оцінювачами методології, визначеної стандартами оціночної діяльності, і за умови неухильного та професійного дотримання всіх вимог – звіт автоматично реєструється в Єдиній базі звітів.

У роботі  практичного семінару взяли участь представники оціночної та рієлторської спільноти.

Відеозапис практичного онлайн-семінару можна подивитись за посиланням

https://www.facebook.com/spfu.gov.ua/videos/3036965029913096/

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: