Представники оціночного напряму СЕУ взяли участь в роботі круглого столу «Практичні аспекти контролю якості оцінки майна при його заставі та переоцінці активів банку»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Віце-президент з напряму оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності Союзу експертів України, кандидат економічних наук, Заслужений економіст України, REV («Визнаний Європейський Оцінювач») Олексій Мухін взяв участь у роботі круглого столу «Практичні аспекти контролю якості оцінки майна при його заставі та переоцінці активів банку», який провела Школа національних професійних кваліфікацій ПВНЗ «Міжнародний інститут бізнесу».

Основна мета заходу – обмін практичним досвідом учасників щодо впровадження процедур контролю за оцінкою майна у відповідності до Положення про організацію системи управління ризиками в банках та банківських групах, затвердженого постановою Правління Національного банку від 11.06.2018 за №64, в частині контролю за оцінкою майна, запроваджені постановою Правління Національного банку від 29.12.2020 за №172,   визначення проблемних питань співпраці оцінювача, аудитора та фахівця банку в процесі переоцінки активів банку та шляхи їх вирішення,  аналіз та  пошук найбільш оптимальних шляхів удосконалення якості оцінки майна при його заставі.

У круглому столі взяли участь представники Національного банку України,  Фонду державного майна України, керівники відповідних підрозділів комерційних банків, представники саморегулівних організацій оцінювачів, аудитори міжнародних компаній.

Серед питань, що розглядались:

  • створення системи верифікації звітів про оцінку майна;
  • вимоги ФДМУ до звітів про оцінку заставного майна, що надходять до ФДМУ для рецензування у процесі процедури стрес-тестування кредитного портфелю;
  • аналіз помилок та недоліків таких звітів;
  • співпраця спеціалістів банку, оцінювачів та аудиторів при проведенні оцінки та верифікації звітів про оцінку активів банку.

Окремо був проведений аналіз звітів про оцінку заставного майна, що надходять на експертизу до експертних установ. Були виділені найбільш типові помилки та недоліки, надані рекомендації щодо їх уникнення та удосконалення процедури надання послуг із оцінки.

За результатами круглого столу були напрацьовані рекомендації для суб’єктів оціночної діяльності по співпраці із комерційними та державними банками в частині оцінки заставного майна, процедури проходження акредитації.

Учасникам круглого столу було вручено пам’ятні сертифікати.

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: