Умови для державних та приватних експертів мають бути рівними!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Існування державних та приватних експертів в умовах нерівного підходу регулятора до визначення їх статусу». Круглий стіл на таку тему провели сьогодні ВГО «Союз експертів України» спільно з громадською організацією «Всеукраїнська експертна палата» та громадською організацією «Асоціація незалежних судових експертів України».

Питання, що обговорювалися, для галузі судової експертизи надзвичайно важливі. Йшлося про реформування сфери судової експертизи та наслідки невжиття заходів зі сторони регулятора для мінімізації розбіжностей у правовому регулюванні статусу державного та приватного експерта, що ставить останнього у вкрай нерівні умови як у доступі до професії, так і в реалізації своїх професійних функцій. 

У Програмі діяльності Уряду задекларовано курс на вирівнювання повноважень приватних і державних судових експертів та збільшення рівня конкуренції між ними. Однак на практиці ми бачимо, що загроза монополізації судово-експертної діяльності в Україні на сьогодні надзвичайно велика. І цілий пласт відомчих нормативно-правових актів Міністерства юстиції в сфері регулювання правового статусу державних та приватних судових експертів цю проблему лише поглиблює.

Ми не хочемо і не можемо мовчки спостерігати за тим, що відбувається, а тому плануємо звернутися до Прем’єр-міністра України, до Міністерства юстиції України, а також до комітетів Верховної Ради і до представників проекту EU Project Pravo-Justice та спонукати Міністерство юстиції в своїх нормативно-правових актах все ж таки вирівняти умови доступу до професії для приватних та державних експертів.

Вдячні усім членам Союзу експертів України, а також нашим колегам з інших організацій та представникам Мін`юсту, які взяли участь у круглому столі. За результатами обговорення складено резолюцію. Зараз вона на доопрацюванні. На наступному тижні у всіх, хто зацікавлений, буде можливість підписати цей документ  (підписання триватиме до 19 березня). Паралельно буде сформована робоча група з підготовки пропозицій до Міністерства юстиції України. Сподіваємось на вашу активність!

На фото: президент ВГО «Союз експертів України» Ігор Стародубов, Голова ГО «Всеукраїнська експертна палата» Геннадій Пампуха, Голова ГО «Асоціація незалежних судових експертів України» Олександр Круть, судовий експерт, засновник інтернет-спільноти «Судові експерти України» Василь Гайдар, заступник начальника головного управління – начальник відділу нормативно-правового забезпечення організаційних засад судово-експертної діяльності Міністерства юстиції України Ольга Стельмах, державний експерт Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Анастасія Уласевич, віце-президент з напряму досліджень у сфері інтелектуальної власності ВГО «Союз експертів України» Олександр Дорошенко, віце-президент з нормативно-правового напряму та експертних досліджень в галузі права ВГО «Союз експертів України» Надія Армаш, віце-президент з напряму економічних досліджень ВГО «Союз експертів України» Галина Кузнєцова, виконавчий директор ВГО «Союз експертів України» Ірина Зубенко, Голова Київського регіонального відділення ВГО «Союз експертів України» Олександр Машиніченко, член Київського регіонального відділення ВГО «Союз експертів України» Наталія Тимощук.

Поділитися.

Коментарі закриті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: