21-22 червня 2019 року Президент Союзу експертів України Ігор Стародубов та член Експертної ради Союзу експертів України Інна Поліщук взяли участь у щорічній конференції «Оцінка бізнесу – крок за кроком», що проходила у місті Одеса.

Такий захід щороку організовує Асоціація фахівців банківської оцінки України.
Професійні оцінювачі, керівники оціночних компаній, профільні спеціалісти Національного банку України, українських та міжнародних банків, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Фонду державного майна України обговорювали теоретичні і практичні проблеми оцінки корпоративних прав підприємств в реаліях України. Також були висвітлені особливості застосування загальноприйнятих підходів оцінки, проведення фінансового аналізу та аналізу ринку у вітчизняних реаліях, у тому числі при проведенні процедур squeeze-out та sell-out.
Серед нових механізмів корпоративного управління передбачені механізми примусового продажу акцій – «squeeze-out» (примусовий викуп).
Зокрема, під механізмом «squeeze-out» розуміється обов’язковий продаж простих акцій міноритарними акціонерами на вимогу мажоритарного акціонера за умови, що мажоритарний акціонер володіє 95% або більше акцій в акціонерному товаристві. Не дивлячись на те, що механізм “squeeze-out” направлений на захист міноритарних акціонерів, в українських реаліях він більше надасть можливість мажоритарним акціонерам “очистити” компанію від міноритаріїв та управляти товариством одноосібно або групою мажоритарних акціонерів.
За процедурою sell-out закон надає право міноритарія вимагати від власника контрольного пакету викупу акцій, що захищає його в питаннях визначення ціни. Така вимога гарантується зобов’язанням мажоритарного власника при здійсненні покупки забезпечити покупку акцій у міноритарія за ринковою ціною.

«Найбільш цікавими з точки зору методології оцінки бізнесу були доповіді Сергія Пузенка, котрий дослідив історію парадигми формул дисконтування та Ірини Буц, котра навела приклади експрес аналізу вартості бізнесу для застави з точки зору відділу ризиків забезпечення Банку. Своєрідною перлиною був виступ Олексія Калапуші, котрий навів сучасні виклики міжнародної економіки під кутом процесів глобалізації та діджиталізації, що власне змінює усталені моделі бізнесу та дозволяє інакше розглядати роль оцінки», – зазначила Інна Поліщук.
