Онлайн-семінар на тему: «Методичне забезпечення проведення судово-економічних експертиз – зміни та новації»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

1 липня 2023 року Секцією з напряму економічних досліджень ВГО «Союз експертів України» проведено онлайн-семінар на тему: «Методичне забезпечення проведення судово-економічних експертиз – зміни та новації», в якому прийняло участь 32 учасники.

На початку роботи семінару виступила заступник начальника Головного управління нормативно-правового забезпечення судово-експертної діяльності – начальник відділу нормативно-правового забезпечення організаційних засад судово-експертної діяльності Міністерства юстиції України Стельмах Ольга Миколаївна. Вона ознайомила експертну спільноту із змінами внесеними у нормативну базу, відповіла на запитання експертів стосовно змін та питань поточної діяльності експертів, відзначила потребу постійної взаємодії експертів-практиків з Міністерством юстиції України з метою вчасного реагування та внесення сучасних змін до нормативно-правових актів з питань регулювання експертної діяльності.

Наступним виступив Президент ВГО «Союз експертів України» Стародубов Ігор Вадимович, окреслив основні напрями діяльності Союзу експертів України та побажав плідної праці семінару.

Далі голова Секції з напряму економічних досліджень СЕУ, д.е.н, доцент, судовий експерт, директор ПП «Галаексперт» Кузнєцова Галина ознайомила експертів з результатами чергового весняного засідання Секції судової економічної експертизи науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України.

Вона зазначила про прийняті заключні звіти та запропоновані до апробації науково-дослідні роботи виконані експертними установами Міністерства юстиції України у 2022 році. Ознайомила з Тематичним планом науково-дослідних робіт НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2023 рік з питань судово-економічної експертизи, звернула увагу щодо визначення секцією актуальності тем науково-дослідних робіт та доцільності їх розробки у 2024 році. Звернула увагу експертів на вирішення Секцією судової економічної експертизи НКМР Міністерства юстиції України питання щодо внесення пропозиції про внесення змін та доповнень до пункту 2 «Експертиза документів про економічну діяльність шдприємств й організацій» розділу III «Економічна експертиза» Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених  наказом  Міністерства юстиції України  від  08.10.1999  №  53/5, а саме щодо питання визначення ринкової вартості акцій у складі комплексної експертизи та/або із залученням суб’єкта оціночної діяльності.

Також, Галина Кузнєцова ознайомила з Рішенням Координаційної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України від 28.04.2023 щодо переліку методик з питань проведення судово-економічних експертиз, які пройшли атестацію та рекомендовані рішеннями наукових рад державних спеціалізованих установ до впровадження в експертну практику, підлягають державній реєстрації та включенню до Реєстру методик Міністерства юстиції України. А також, ознайомила з прийнятими рекомендаціями Міністерству юстиції України щодо внесення до наказу Міністерства юстиції України від 08.05.2018 № 1467/5 «Про затвердження переліків рекомендованої науково-технічної та довідкової літератури, що використовується під час проведення судових експертиз» методичних рекомендацій з питань проведення судових економічних експертиз та посібника «Економічна експертиза», та ін.

Надалі заступник голови Секції з напряму економічних досліджень СЕУ, к.е.н., судовий експерт, Гавриш Галина у своєму докладі підсумувала зміни у нормативній та законодавчій базі з питань експертної діяльності.

Узагальнюючу інформацію застосування Дисціплінарною палатою ЦЕКК Міністерства юстиції України дисциплінарних стягнень до приватних експертів надав к.е.н., судовий експерт Юрій Гершман. Він наголосив на тому, що відсутній зворотній зв’язок Союзу експертів України із Дисціплінарною палатою ЦЕКК Міністерства юстиції України, на засідання палати перестали запрошувати членів змінного складу ЦЕКК, які є членами Союзу експертів України, у зв’язку з чим немає можливості узагальнити питання, за якими до експертів-економістів застосовуються дисциплінарні стягнення. Узагальнення та вивчення цих питань дозволить виключити недоліки в роботі експертів-економістів.

Завершуючи семінар, голова секції Галина Кузнєцова подякувала учасникам семінару за плідну роботу, окрему подяку висловила заступнику голови секції Галині Гавриш за вирішення організаційних питань проведення заходу, та привітала судових експертів з наступаючим професійним святом.

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: