Представники ВГО Союзу експертів України Ігор Стародубов та Олександр Салтиков взяли участь у обговоренні Додатоку «Загальні засади оцінки збитків, завданих майну та майновим правам внаслідок збройної агресії російської федерації», розроблений Фондом державного майна України.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

25 квітня 2022 р. відбулась онлайн-зустріч за участю представників Фонду державного майна України, Міністерства юстиції України,  НДЕКЦ МВС України та ВГО Союзу експертів України (Ігор Стародубов та Олександр Салтиков). На розгляд був представлений Додаток «Загальні засади оцінки збитків, завданих майну та майновим правам внаслідок збройної агресії російської федерації», розроблений Фондом державного майна України в частині доповнення до Постанови Кабінету Міністрів України № 326 від 20 березня 2022 р. «Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації».
Олександр Салтиков звернув увагу, що Додатком «Загальні засади оцінки збитків, завданих майну та майновим правам внаслідок збройної агресії російської федерації» передбачається здійснення оцінки збитків виключно оцінювачами. Та зазначив, що така позиція не є допустимою, оскільки для оцінювачів оцінка збитків не є змістом їх професійної діяльності. Натомість наголосив на тому, що експертне забезпечення фіксування збитків та розрахунок їх обсягу є надважливим з огляду на судові перспективи використання складених відповідними фахівцями документів про розмір збитків – Висновку експерта. Створення на етапі визначення розміру збитку саме Висновку експерта надасть йому в майбутньому статусу доказу в судовому процесі. Отже, було запропоновано змінити поняття оцінки збитків на поняття розрахунку збитків. Також були висловлені і інші зауваження, які вимагають доопрацювання Додатоку «Загальні засади оцінки збитків, завданих майну та майновим правам внаслідок збройної агресії російської федерації».
Нагадаємо, що наразі у профільних міністерствах відбувається робота над створенням Методик визначення шкоди та збитків, завданих внаслідок збройної агресії Російської Федерації за напрямами, визначеними Постановою.

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: