Розгляд законопроекту № 7386 «Про внесення змін до ЗУ «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» в рамках роботи Експертної ради з питань оціночної діяльності при ФДМУ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Шановні колеги!

Ми розпочинаємо інформувати Вас про діяльність Експертної ради з питань оціночної діяльності при Фонді державного майна України.

Серед важливих тем для обговорення є  розгляд законопроекту № 7386 «Про внесення змін до ЗУ «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

З дня набрання чинності Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» в 2001 році, в законодавчому полі та на ринку оцінки відбулися значні зміни.

З’явилися, зокрема, такі законодавчі акти: Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Податковий кодекс України, Закон України «Про судову експертизу», Закон України «Про оцінку земель», а також інші законодавчі акти.

Зазначені акти законодавства значно збільшили сферу застосування результатів оцінки майна, а такі закони як Закон України «Про судову експертизу», Закон України «Про оцінку земель» на сьогодні створюють дуалізми в правовому полі оцінки майна.

На сьогодні, на думку авторів законопроекту, нагальними питаннями є:

 • впровадження міжнародних стандартів оцінки в національну практику оцінки майна та визнання іноземних кваліфікаційних свідоцтв оцінювача на території України;
 • врегулювання, так званої, «фракційної оцінки»;
 • врегулювання розбіжностей, пов’язаних із оцінкою майна, що існують в законодавстві з питань судової експертизи;
 • удосконалення етапів проходження професійної підготовки оцінювачів;
 • впровадження системи підтвердження кваліфікації оцінювачів;
 • спрощення умов набуття суб’єктами господарювання права на провадження оціночної діяльності, зокрема із застосуванням декларативного принципу здійснення господарської діяльності;
 • впровадження законодавчих підстав для здійснення оцінки майна оцінювачем як самозайнятою особою;
 • удосконалення заходів, спрямованих на регулювання професійної оціночної діяльності;
 • впровадження дисциплінарних стягнень за порушення оцінювачем законодавства з оцінки майна;
 • врегулювання оформлення результатів оцінки майна в електронній формі;
 • посилення громадського регулювання оцінки майна;
 • уточнення норм щодо оцінки збитків, що в умовах військового часу є нагальним питанням;
 • запровадження цифровізованого сучасного обліку та реєстрації звітів про оцінку державного та комунального майна та рецензій.

Врегулювання всіх зазначених питань, на думку авторів законопроекту,  зумовлює викладення Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» в новій редакції.

Ми хочемо, шановні колеги, запросити Вас прийняти участь у всебічному обговоренні цього надважливого для всієї оціночної спільноти питання.

З цією метою Ми узагальнили інформацію з картки законопроекту, яка міститься за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39609 та розміщуємо її на нашому сайті. Просимо Вас звернути увагу, серед іншого, на Висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної ради України.

Нашою метою є залучення професійного та фахового середовища для доопрацювання проекту Закону до першого читання.

Всі Ваші зауваження та пропозиції просимо надсилати на офіційну адресу електронної пошти ГО «ВГО Союз експертів України»:  info@seu.in.ua

Заздалегідь вдячні.

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: