Союз експертів України об’єднує фахівців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

18 жовтня 2019 року ГО «Союз експертів України» спільно з Одеським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України зібрав у стінах Одеської обласної ради судових експертів з усіх регіонів України для обговорення останніх змін в процесуальному законодавстві, проблеми, що виникають під час його застосування та намітити шляхи удосконалення практичної діяльності експертів.

У вітальному слові, Президент Союзу експертів України Ігор Вадимович Стародубов, розмірковуючи над проблематикою заходу, визначив особливості експертної діяльності в сфері економічних  та будівельно-технічних досліджень, акцентував увагу на можливостях використання потенціалу Союзу у підтриманні експертного забезпечення відправлення правосуддя, зокрема долучення в якості науково-методичних консультантів профільних фахівців та проведення експертних досліджень судовими експертами секцій економічних, будівельно-технічних та оціночно-земельних досліджень.

Директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Артем Ігорович Ріпенко відмітив важливість спільної роботи судових експертів в напрямку удосконалення методики досліджень, процесуального забезпечення роботи судових експертів та побажав плідної роботи учасникам зібрання.

Під час засідання було організовано роботу двох круглих столів за напрямом судова економічна та будівельно-технічна експертиза.

На засіданні круглого столу секції судової економічної експертизи з вітальним словом виступила модератор Кузнєцова Галина Олександрівна – кандидат економічних наук, директор ПП «Галаексперт» (м. Харків), судовий експерт, віце-президент, голова економічної секції Союзу експертів України. Галина Олександрівна ознайомила присутніх із нормативними та законодавчими змінами стосовно здійснення експертної діяльності та її оподаткування. Звернула увагу на зміни в методичному забезпеченні проведення судово-економічних експертиз.

За тематикою круглого столу «Дослідження об’єктів оподаткування податком на прибуток підприємств, з урахуванням коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності відповідно до МСФЗ» виступила Зубрицька Ірина Юріївна – судовий експерт, директор ТОВ «Аудиторська фірма «Бухгалтерська клініка Зубрицької» (Вінниця). В своєму докладі вона зупинилась на питаннях впливу облікової політики підприємства на податковий облік, документальне підтвердження операцій в МСФЗ-форматі, нюансах оподаткування орендних операцій, судову практику.

Питання дослідження відображення в податковому обліку фінансового доходу від дисконтування довгострокової кредиторської заборгованості висвітлила Гавриш Галина Олександрівна – кандидат економічних наук, судовий експерт, м. Кропивницький, заступник голови економічної секції Союзу експертів України.

Фахове спілкування з питання дослідження при проведенні судово-економічних експертиз бухгалтерського обліку знецінення запасів та відображення наведених операцій в податковому обліку продовжила Кузнєцова Галина Олександрівна.

Поділилися досвідом проведення судово-економічних експертиз з оподаткування податком на прибуток підприємств, що складають фінансову звітність відповідно до МСФЗ, Чередніченко Алла Павлівна – кандидат економічних наук, судовий експерт, член Методичної ради економічної секції Союзу експертів України, судові експерти Пічкур Володимир Михайлович (м. Вінниця), Шатохіна Олександра Іванівна – кандидат економічних наук, професор          (м. Київ), Хомутенко Віра Петрівна – кандидат економічних наук, судовий експерт, професор (м. Одеса), та інші.

Круглий стіл для експертів будівельників проходив за темою «Будівельні матеріали: документація щодо відповідності, застосування, визначення якості матеріалів та виконаних робіт та інше». Модератор – віце-президент та голова секції ГО «СЕУ» Салтиков Олександр Сергійович.

   Доповідачами виступили фахівці компаній «Хенкель Баутехнік (Україна)» Олександр Яменко та Анатолій Величко, які в ході своєї доповіді професійно та цікаво поділились інформацією з судовими експертами України.

В роботі круглого столу взяли участь більше 40 експертів, а саме були представники Одеської, Київської, Житомирської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Закарпатської, Вінницької, Херсонської та Миколаївських областей, також прийняли участь експерти лабораторії Одеського НДІСЕ МЮ України та експерти Миколаївського та Херсонського відділень інституту.

На завершення, учасники тематичних круглих столів затвердили спільну резолюцію за якою пропонуються шляхи забезпечення експертної діяльності в нових умовах чинності процесуального законодавства, що значно поліпшить стан експертного забезпечення правосуддя. Усі учасники отримали сертифікати від організаторів круглих столів – Союзу експертів України та Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

Поділитися.

Коментарі закриті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: