«Стандартизація судово-експертної діяльності за міжнародними стандартами. Розрахунок та формування вартості експертогодини»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

12 березня 2024 року за підтримки Кафедри фінансів і бухгалтерського обліку Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті  (м. Кропивницький) проведено безкоштовну відкриту лекцію Кузнєцовою Галиною Олександрівною, доктором економічних наук, доцентом, судовим експертом з правом проведення судово-економічної експертизи, експертом Національного агентства з акредитації України (ДСТУ EN ISO/IES 17020:2019 судово-економічна експертиза), директором ПП «ГАЛАЕКСПЕРТ», віце-президентом та головою економічної секції ВГО «Союз експертів України» на тему «Стандартизація судово-експертної діяльності за міжнародними стандартами. Розрахунок та формування вартості експертогодини». 

Лектор розповіла про регламентацію Міжнародного наукового співробітництва у галузі судової експертизи, діяльність Міжнародної організації зі стандартизації (International Organization for Standardization, ISO), активну взаємодію й обмін досвідом експертних установ України у межах Європейської мережі судово-експертних установ (European Network of Forensic Science Institutes, ENFSI), аспекти взаємодії в судово-експертній сфері за програмою обміну Агентства Європейського Союзу з підготовки співробітників правоохоронних органів та судово-експертних установ (CEPOL – European Union Agency for Law Enforcement Training).

Приділила увагу Національним комітетам стандартизації, створенню Технічного комітету стандартизації 192 «Судова експертиза», розробленню 6 проектів національних нормативних документів, які прийнято в якості ДСТУ:

  • ДСТУ ISO 18385:2019 «Мінімізація ризику забруднення продукції, використовуваної для збирання, зберігання, аналізування біологічного матеріалу в криміналістичних цілях, ДНК людини (ISO 18385:2016, IDT)»;
  • ДСТУ ISO 21043-1:2021 «Криміналістика. Частина 1. Терміни та визначення (ISO 21043-1:2018, IDT)»;
  • ДСТУ ISO 21043-2:2021 «Виявляння, фіксування, вилучання, транспортування та зберігання об’єктів (ISO 21043-2:2018, IDT)»;
  • ДСТУ 9122 «Судова почеркознавча експертиза. Терміни та визначення понять»;
  • ДСТУ 9135 «Судова біологічна експертиза. Молекулярно-генетичні дослідження. Терміни та визначення понять»;
  • ДСТУ 9168 «Судова експертиза зброї. Терміни та визначення понять», з яких перші три стандарти – гармонізовані міжнародні стандарти.

Окремо зупинилась на аспектах стандартизації, акредитації та атестації судово-експертної діяльності в Україні, розрахунку та складових вартості судової експертизи, формуванню експертогодини.

Лекцію відвідали курсанти та викладачі Донецького державного університету внутрішніх справ (м. Кропивницький), судові експерти, які не є працівниками державних експертних установ, студенти бакалаврату та магістратури Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті та інші запрошені особи.

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: