У Києві пройшов десятий З’їзд ГО «ВГО «Союз експертів України»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 20 жовтня, у Києві відбувся Х (десятий) черговий З’їзд ГО «ВГО «Союз експертів України», який проходив у змішаному форматі – в онлайн і оффлайн режимах. В ході засідання, у зв’язку з відмінним виконанням своїх обов’язків та за рішенням більшості членів Союзу, на наступний термін було переобрано Президента організації Ігоря Вадимовича Стародубова.

Під час З’їзду, було заслухано та затверджено звіт Президента організації Ігоря Стародубова про діяльність Союзу експертів України за звітний період: лютий 2020 р. – жовтень 2023 р.

В своєму звіті Ігор Стародубов зокрема, зупинився на напрямках та цілях, які було досягнуто. «На з’їзді в 2018 році мною було взято зобов’язання, як новообраним президентом, довести до міжнародних і громадських об’єднань позицію експертів, які не працюють в державних спеціалізованих експертних установах, про недопустимість обмеження при проведенні експертиз в кримінальних провадженнях лише державними експертними установами, що і було виконано. Як ми зараз бачимо, монополія скасована і на теперішній час я розумію, що частинка наших зусиль була до того дотична», – зазначив Ігор Стародубов.

Також він розповів про велику роботу, яка була проведена по розбудові комунікаційних каналів та висвітлення діяльності організації в публічній площині. Зокрема, було сформовано групу правління, групи по кожному напрямку діяльності Союзу, групи по кожному регіональному відділенні у застосунку «Viber». «Було започатковано офіційний Telegram-канал, який дозволяє швидко отримувати новини Союзу у свій телефон. Якщо хтось не долучився та бажає це зробити, на офіційному сайті можна знайти посилання на  цей канал і слідкувати за всіма оновленнями у зручний спосіб. Також було переформатовано сторінку Союзу у Facebook. На теперішній час загальне охоплення аудиторії, яка читає наші новини – це 95 тисяч користувачів. Окремо хочу зупинитися на нашому сайті. На сайті було розроблено і поновлено інформацію про кожне регіональне відділення, і ця робота проводиться постійно. На сайті також є відомості про віце-президентів, структуровано відомості про структурні підрозділи Союзу, винесено всі статутні документи та положення, всі документи які стосуються нашої діяльності відповідно до законодавства та на вимогу певних грантодавців, знаходяться у відкритому доступі. В минулому році також було запроваджено Реєстр фахівців, де кожен бажаючий експерт може додати відомості про себе. Там є зручний пошук для адвокатів, щоб подивитись чинність свідоцтва експертів, оцінювачів і кожен бажаючий може вільно користуватись цим реєстром», – зауважив Ігор Стародубов.

Також Президент Союзу експертів окремо зауважив на активній представницькій діяльності організації.  «Сьогодні здійснюється представництво Союзу в раді з акредитації Національного агентства з акредитації, завдяки Галині Олександрівні Кузнєцовій, також здійснюється представництво Союзу експертів в Українському національному комітеті Міжнародної торгової палати, і так само здійснюється представництво Союзу експертів в Національній торгово-промисловій палаті України. Було підписано більше 30 меморандумів з подовженням подальшої дії і з усіма ними ви можете ознайомитись на нашому сайті. Що стосується додаткових джерел фінансування – на теперішній час подано більше 10 грантових заявок, з метою залучення інвестицій для утримання нашої громадської організації, всі вони зараз перебувають на стадії розгляду. Налагоджена робота по залученню коштів за рахунок рецензування висновків оцінювачів та здійснення методичної роботи. Це заслуга віце-президента з питань оціночної діяльності Олексія Мухіна та голови експертної ради Олександра Булейка і голови методичної ради Людмили Миколаївни Головченко. Велика шана і подяка нашим колегам за наповнення бюджету і проводження нашої роботи.

Дякую всім тим, хто підтримував за цей період і всім тим, хто підтримав моє обрання в 2018 році. Сподіваюсь, що я виправдав ваші очікування. Бажаю нам всім перемоги і все буде Україна!».

Також на з’їзді виступили віцепрезиденти Союзу експертів України та представили звіти за звітний період: лютий 2020 р. – жовтень 2023 р.

Зокрема, віцепрезидент з напряму оціночної діяльності Олексій Мухін у своєму звіті наголосив на активній та успішній участі представників Союзу у співпраці з Фондом державного майна України.  «За 2020 рік разом з Фондом держмайна ми підготували ряд проєктів постанов Кабінету Міністрів і наказів Фонду держмайна, завдяки яким сферу оцінки вдалось очистити від негативних факторів. Фактично ми також приймали участь у створенні автоматизованого сервісу, який зараз безкоштовно проводить розрахунки оціночної вартості. На сьогодні ми з представниками Союзу експертів входимо до експертної екзаменаційної комісії Фонду держмайна. Засідання відбуваються щомісяця і зазвичай там розглядається близько 30 питань по позбавленню сертифікатів суб’єктів оціночної діяльності та кваліфікаційних свідоцтв оцінювачів. Робота ця триває. Це призведе до того, що з ринку будуть прибрані непрофесійні оцінщики, які фактично не є оцінювачами, а є продавцями довідок за заниженою вартістю. Крім того, ми намагаємося підняти авторитет професії оцінювача і показати саме тим клієнтам, які приходять за кваліфікованою оцінкою, що можна робити в рамках правового поля кваліфіковану оцінку та відстоювати її у Фонді державного майна.

Крім того, через війну постало питання про розрахунок збитків. Зараз методика розрахунку збитків поширюється як на судових експертів, так і на оцінювачів. Буквально нещодавно я і Олександр Булейко були делеговані до новоствореного органу ФДМУ Експертна рада з питань оціночної діяльності. Важливим питанням є проєкт закону «Про оцінку». Скоро в Верховній Раді буде винесено на голосування нову редакцію закону «Про оцінку». Є декілька версій цього закону і у разі, якщо буде прийнятий компромісний варіант, всі оцінювачі будуть зобов’язані вступити в саморегулівну організацію. Таким чином, теоретично через якийсь період часу до лав Союзу експертів можуть прийти нові оцінювачі. Це дозволить нам перейти до питання створення свого учбового центру і це позитивний момент для розвитку».

Зі звітом також виступила віцепрезидент з напряму товарознавчих досліджень Ольга Желавська. Вона зазначила, що на сьогодні кількість експертів-товарознавців збільшується. «З 2020 р. – 2023 р. було проведено 2 онлайн засідання секції: перше засідання було присвячено проблемам застосування Методики по визначенню збитків, друге засідання було присвячено обговоренню змін, які відбулись в товарознавчій експертизі. На сьогодні експерти-товарознавці дуже навантажені роботою і це також не може не радувати», – зазначила вона.

Також зі звітом виступила віцепрезидент з напряму економічних досліджень Галина Кузнєцова, яка детально зупинилась на темі розрахунку експертогодини. «Я робила аналіз по всіх інститутах, по всіх показниках і сьогодні ми захищаємо розроблену Методику розрахунку експертогодини перед Мінфіном», – зазначила Галина Кузнєцова. Крім того, віце-президент з напряму економічних досліджень входить до змінного складу Центральної експертної кваліфікаційної комісії Міністерства юстиції України та  увійшла до складу секції судово-економічної експертизи НКМР при Міністерстві юстиції України.  «Ще один важливий напрямок роботи, який я здійснюю від Союзу експертів України, це питання акредитації. Як зазначив Ігор Вадимович Стародубов, він входить до складу громадської ради з акредитації по євростандартам при проведенні судових експертиз, у нас це стандарт 17020 2019 стандарти ЄС. За цей період я була у групі експертів по акредитації чотирьох експертних установ», – зазначила вона.

Про свою роботу та роботу секції розповів також віцепрезидент з напряму будівельно-технічних та оціночно-земельних досліджень Олександр Салтиков, який зазначив, що робота секції ведеться досить активно, для оперативного вирішення питань для експертів створена онлайн-група в застосунку «Signal».  «Велику подяку хочу висловити саме членам нашої секції, які допомогли нам у складанні науково-дослідної роботи щодо розрахунку збитків, що були спричинені військовими діями. Ми написали свої методичні рекомендації, які у вересні 2022 року були затверджені Міністерством юстиції і якими ми на сьогодні користуємося», – повідомив Олександр Салтиков.

Про роботу у секції інтелектуальної власності розповів віцепрезидент напряму Олександр Дорошенко. Він зазначив, що не дивлячись на те, що на сьогодні секція з питань ІВ, є найменш численною серед решти секцій, в тім робота проводиться досить продуктивно. Зокрема, він зазначив, що на сьогодні в законодавстві в сфері охорони прав інтелектуальної власності відбулись певні позитивні зміни, до роботи над якими також активно долучались представники Союзу експертів.

Зі звітами також виступили:

Виконавчий директор ГО «ВГО Союз експертів України» Ірина Зубенко, яка наголосила на мобілізації зусиль експертів та активній роботі секцій навіть у період повномасштабного вторгнення;

Заступник голови Методичної ради Надія Армаш докладно розповіла про роботу щодо методичного забезпечення експертної діяльності та методичного забезпечення оціночної діяльності, про юридичні та консультативні послуги, а також про активну співпрацю з Міністерством юстиції щодо викристалізовування проєкту закону Про судово-експертну діяльність.

Голова експертної ради ВГО «Союз експертів України» Олександр Булейко розповів про рецензування звітів про оцінку майна та майнових прав, адже кількість зроблених рецензій з роками стабільно збільшується.

Голова Контрольно-ревізійної комісії Союзу експертів України Володимир Пічкур прозвітував за період: лютий 2020 р. – жовтень 2023 р.

З метою урахування прав членів, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях України, в ході засідання було переобрано керівний склад Союзу з зобов’язанням зібрати позачерговий З’їзд через три місяці після закінчення воєнного стану.

Головою Методичної ради, у зв’язку зі складанням обов’язків Людмилою Миколаївною Головченко, було обрано Армаш Надію Олексіївну.

Крім того, було затверджено склад Контрольно-ревізійної комісії Союзу експертів України у складі 8 осіб, яку очолила Олена Хасонова.

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: