До уваги експертів ВГО «Союз експертів України»!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фонд державного майна України інформує Громадську організацію «Всеукраїнська громадська організація «Союз експертів України» про зміни до Закону України про «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Приводимо текст повністю:

«Шановні колеги! 23 лютого 2023 року, був прийнятий Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України».

Цей Закон визначає правові та організаційні засади надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, з дня набрання чинності Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24 лютого 2022 року № 64/2022, а також правові засади створення та ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Водночас, цим законом були внесені зміни до Закону України про «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», в частині, що стосується діяльності судових експертів, а саме: «Діяльність судових експертів, пов’язана з оцінкою майна, здійснюється на умовах і в порядку, передбачених Законом України «Про судову експертизу», з урахуванням особливостей, визначених цим Законом щодо методичного регулювання оцінки такого майна. При цьому у дослідницькій частині висновку судового експерта відображаються всі процедури, пов’язані з оцінкою майна, встановлені нормативно-правовими актами з оцінки майна. Інші положення цього Закону не поширюються на судових експертів».

Про зазначені зміни Фонд державного майна України проінформував Громадську організацію «Всеукраїнська громадська організація «Союз експертів України» листом, який додається, звернувши увагу на те, що «дослідницька частина висновку судового експерта має відповідати вимогам, що передбачені чинним законодавством до складання звіту про оцінку майна».

Також, шановні колеги, за проханням Фонду державного майна України, звертаємо Вашу увагу на інші зміни, внесені вищезазначеним законом, а саме це складання Звіту про оцінку в електронній формі та порядку зберігання звітів про оцінку майна в архіві суб’єктів оціночної діяльності та оцінювачів, так згідно статті 12 Закону України про «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» Звіт про оцінку майна є документом складеним, зокрема, в електронному вигляді з дотриманням законодавства про електронні довірчі послуги, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб’єктом оціночної діяльності – суб’єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб’єкта оціночної діяльності. Підписаний звіт про оцінку майна підлягає зберіганню оцінювачами та суб’єктом оціночної діяльності – суб’єктом господарювання в електронній формі протягом трьох років з дати складення такого звіту, якщо більший строк не встановлено законодавством.

Просимо врахувати вищезазначені зміни в Вашій подальшій роботі!».

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: