Виконуються рішення VI-го з’їзду Союзу експертів України.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

В лютому 2015 року відбувся VI-й з’їзд Союзу експертів України. Рік майже завершується. Чи вдалося новому керівництву Союзу відродити традиції та зберегти згуртованість майже двадцятирічної організації?

Треба бути відвертими. В лютому здавалось, що Союз має проблеми, вийти з яких буде дуже не просто. Тому експерти запросили на посаду Президента організації Людмилу Миколаївну Головченко, яка раніше з 1999 до 2011 року очолювала Союз експертів України.

Забігаючи наперед, наведемо вислів представників Вінниччини після останніх заходів Союзу: «Сьогодні нам повернули віру в те ,що все буде добре. До сьогодні ми її практично втратили».

За неповний рік, вдалося переформатовати роботу дирекції Союзу, змінивши місце її дислокації в зв’язку з відомими подіями. На теперішній час дирекція Союзу знаходиться в місті Києві. Відновлено співпрацю з Міністерством юстиції України, на принципово новий рівень висунуті відносини з Фондом державного майна України. Пошуки шляхів співробітництва членів СЕУ з відповідними фахівцями стали підґрунтям до прийняття Меморандуму з Асоціацією адвокатів України, розглядаються шляхи взаємодії з громадською організацією-страхувальників.

Між тим, приводом до цієї статті стали заходи, що відбулися 7 – 8 листопада 2015 року в лікувально-оздоровчому центрі ім. В. Т. Гуца, що під Києвом.

А справа в тому, що керівництвом СЕУ за незначний проміжок часу від з’їзду, вдалося підготувати документи, пройти всі шляхи узгодження та відкрити «свій власний», тобто Союзний навчальний центр на базі добре всім відомого підприємства – Інформаційно-обчислювального центру «Союзу експертів України», яке уклало договір з Фондом державного майна України на право здійснювати навчання оцінювачів, та здійснювати підвищення їх кваліфікації. Це було майже головним наказом делегатів з’їзду , який Президент та його команда з честю виконали.

Першим заходом знов створеного Центру стало навчання з підвищення кваліфікації членів Союзу, що атестовані також за напрямком 1.3. «Оцінка транспортних засобів» як оцінювачі. До дня тестування з напрямку оцінки було приурочено проведення семінарів в двох інших секціях Союзу експертів України: будівельно-земельно-технічної та економічної. Таким чином було надано можливість для спілкування практично всім членам Союзу.

Скориставшись такою нагодою, члени Союзу експертів України поспілкувалися з начальником Управління експертного забезпечення правосуддя департаменту судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Наталією Ткаченко. Пані Наталя ознайомила експертів з новими вимогами щодо підвищення кваліфікації в Міністерстві юстиції України, розповіла про нові напрямки експертних спеціальностей та можливістю бути атестованим за цими напрямками, а також відповіла на питання слухачів семінару.

Наталя Миколаївна Ткаченко – начальник Управління експертного забезпечення правосуддя департаменту судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України.

Президент Союзу експертів України – Людмила Миколаївна Головченко. Перший Віце-президент- Олексій Олександрович Мухін.

 

 

 

 

 

По закінченні пленарного засідання фахівці Союзу експертів України продовжили роботу по секціях.

Фахівці судової будівельно-земельно-технічної експертизи розглянули особливості визначення розміру матеріальної шкоди, визначення ринкової вартості ремонтно-будівельних робіт, межі компетенції експертів, тонкощі експертиз щодо поділу земельних ділянок, об’єктів нежитлової нерухомості, а також незавершеного та самочинного будівництва. В обговореннях взяли участь: Олександр Салтиков – судовий експерт, завідувач відділенням Миколаївського філіалу Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз, голова будівельно – земельно -технічної секції Союзу експертів України , Геннадій Башкіров – зав. лабораторією будівельно – технічної експертизи Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз, заступник голови будівельно – земельно – технічної секції Союзу експертів України. Олександр Буратевич – зав. лабораторією інженерно – технічних видів досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Фахівці судової економічної експертизи розглянули теми щодо використання діючих методик, зареєстрованих у відповідному Реєстрі Міністерства юстиції України, при проведенні судових економічних експертиз, відзначивши що більшість з них втратили свою актуальність та потребують доробки. Зацікавленість слухачів викликали проблемні питання проведення судової економічної експертизи в умовах електронного документообігу та використання електронних документів, особливості правового регулювання та оподаткування операцій з об’єктами права інтелектуальної власності. Члени секції обговорили також інші актуальні проблеми практики проведення судової економічної експертизи.

Доповідачами на секції були члени Союзу експертів України: Кузнєцова Галина Олександрівна – кандидат економічних наук, судовий експерт, директор ПП «ГАЛАЕКСПЕРТ», м. Харків, голова економічної секції Союзу експертів України, Чередниченко Алла Павлівна – кандидат економічних наук, судовий експерт, член Методичної ради економічної секції, Рубановська Катерина Іванівна – судовий експерт, директор ТОВ “Міжнародний інститут судових експертиз» м. Київ, Кравець Лариса Олексіївна – судовий експерт, директор ТОВ «Фінансові системи бізнесу», м. Київ, член Методичної ради економічної секції Союзу експертів України.

Але головне «свято» відбулось у фахівців авто товарознавчої експертизи та оцінки. Після багаточасового семінару, перед проведенням тестування фахівців авто товарознавчої оцінки напучував Олег Олександрович Михальський – зав. лабораторією товарознавчих досліджень та досліджень об’єктів інтелектуальної власності Харківського науково – дослідного інституту судових експертиз, голова Методичної ради Союзу експертів України. Він звернув увагу на найчастіші помилки, що припускають оцінювачі під час тестування. До честі авто товарознавців, всі вони успішно склали тести.

На честь всіх цих подій, учасників заходу ввечері чекала весела культурно-розважальна програма, якою всі гості залишилися вкрай задоволеними.

Чергові заходи, відповідно до плану роботи та традицій громадської організації, Союз експертів України планує провести на весні 2016 року.

Поділитися.

Коментарі закриті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: