Відкриття Реєстру та вирішення проблем судової експертизи: відбулось засідання Координаційної ради при Мін’юсті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

28 квітня відбулось засідання Координаційної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України. Участь в засіданні взяли представники Міністерства, експерти державних спеціалізованих установ та експерти, які не є працівниками державних спеціалізованих установ.

В ході засідання було розглянуто питання щодо можливості відкриття Реєстру атестованих судових експертів. Нагадаємо, що з травня 2022 року з метою захисту та збереження інформації щодо атестованих судових експертів, включених до Реєстру на час дії воєнного стану, було обмежено відкритий доступ до відомостей Реєстру, розміщеного на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України.

Зазначимо, що протягом року обмежений доступ до відкритого реєстру викликав певні складнощі. У зв’язку з чим, для забезпечення прав громадян, потребуючих засобів судової експертизи та оцінки, а також для забезпечення роботою фахівців, ВГО «Союз експертів України» створив та запустив в роботу відкритий Реєстр судових експертів, оцінювачів та інших фахівців, які на даний час здійснюють свою професійну діяльність та надали особисту згоду у визначеному обсязі оприлюднити інформацію про себе: http://rase.seu.in.ua

Сьогодні, після обговорення питання на засіданні Координаційної ради при Міністерстві юстиції, було прийнято рішення – відкрити Реєстр та провести необхідні доопрацювання.

Крім того, Президента Всеукраїнської громадської організації «Союз експертів України» Ігоря Стародубова було включено до складу Координаційної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України.

Також, в ході засідання вирішено створити робочу групу по доопрацюванню назв експертних спеціальностей. До складу робочої групи включено й представників ВГО «Союз експертів України».

На засіданні Координаційної ради також були розглянуті питання:

  • розгляд методик проведення судових експертиз, поданих для державної реєстрації, які за рішенням наукових рад рекомендовані для впровадження в експертну практику.
  • розгляд наукової та довідкової літератури, розробниками якої є державні спеціалізовані установи та які рекомендовані державними спеціалізованими установами для використання в експертній практиці.
  • розгляд переліку програмних продуктів, які рекомендовані до застосування в експертній практиці.
  • розгляд питання щодо припинення застосування методик проведення судових експертиз (з переліком)
  • розгляд питання щодо виключення з додатку 3 Переліку науково-технічної та довідкової літератури, що використовується під час проведення судових експертиз, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 08.05.2018 № 1467/5.
  • розгляд питання щодо необхідності розробки єдиного переліку видів судових експертиз та експертних спеціальностей для всіх суб’єктів судово-експертної діяльності
  • розгляд питання про встановлення єдиних підходів всіма експертними службами при проведенні судових експертиз, до вирішуваних завдань яких входить визначення вартості об’єктів дослідження (товарознавча, транспортно-товарознавча, оціночно-будівельна, оціночно-земельна експертизи та ін.) при визначенні вихідних даних для проведення експертизи, а також, чіткого розмежування (не ототожнення) поняття заборони експерту самостійно збирати матеріали, що підлягають дослідженню, крім випадків, коли такі визначенні національним законодавством України і є невід’ємною частиною процесу дослідження, зафіксовані у вигляді послідовності дій експерта при дослідженні у відповідних методиках судових експертиз.
  • розгляд питання щодо профілактики дисциплінарних правопорушень судовими експертами.

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: