За свої права треба боротися, і правильніше це робити гуртом, – Ігор Стародубов

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

В останні дні року, що минає, зазвичай підбивають підсумки та планують найближче майбутнє. Ну і, безумовно, поздоровляють із прийдешніми святами.
Сьогодні «звіряємо годинник» із президентом Союзу експертів України Ігорем Стародубовим.

 −  Ігоре Вадимовичу, 2020 рік ми, безумовно, запам’ятаємо назавжди. Адже ТАКОГО ще не було. Як оцінюєте результати цього року для галузі судової експертизи? Зокрема, приватної.

 − Цей рік насправді був непростим. Однак, у 2020 році приватна судова експертиза нарешті отримала представництво у центральній кваліфікаційній комісії міністерства юстиції України, а також у дисциплінарній комісії при розгляді скарг на судових експертів. До того ж, представники приватної судової експертизи тепер входять до секцій судових експертів науково-консультативної та методичної ради міністерства юстиції України. Ми працюємо і в президії цієї ради. (У грудні президента СЕУ Ігоря Стародубова обрано заступником голови президії НКМР)

 − Чи вдалося досягти всього, що планували?

 − Зроблено чимало. Але, на жаль, на державному рівні залишаються проблеми, які поки не вирішено. Це і строки стажування судових експертів, і вартість цього стажування, і необхідність постійно складати іспит на підтвердження кваліфікації. Тож, нам є над чим працювати надалі та чого прагнути, аби права державних і приватних судових експертів були рівними. Водночас ми розуміємо, що представники приватного сектору мають відповідати європейським стандартам, міжнародним методикам і підходам, що застосовуються для здійснення судових експертиз, аби якість роботи приватних судових експертів і в подальшому не поступалася якості роботи державних. А тому я бажаю колегам постійно розвиватися, здобувати нові знання та навички, аби якщо не в наступному році, то, принаймні, через рік кожен із вас був визнаний усім експертним співтовариством. А ми як Союз експертів України будемо всебічно цьому сприяти.

Принагідно хотів би подякувати кожному, хто цього року брав активну участь у житті Союзу експертів України. Спасибі колегам, які не залишилися байдужими та працювали над зверненням членів СЕУ до міністерства юстиції України щодо проекту Закону «Про судово-експертну діяльність». Дякую за ваші зауваження та пропозиції, за величезну роботу, яку ви провели. Спільно ми сформували нашу позицію і передали узагальнений документ у міністерство юстиції України. Сподіваюсь, що нас почують, і наші з вами думки будуть враховані. Над цим, власне, ми й працюємо на даному етапі.
Але від членів СЕУ хотілося би більшої активності, аби в подальшому від кожного з вас ми бачили небайдужість та прагнення залишатися в професії. Спостерігати осторонь в очікуванні, що все якось вирішиться само, не вихід. Само собою нічого не вирішиться. За свої права треба боротися, і правильніше це робити гуртом.

 − Що побажаєте колегам з нагоди прийдешніх свят?

 − Цей незвичний і, безумовно, непростий рік підготував для нас численні випробування, але ми їх пройшли, і це дуже добре. Водночас, рік, що минає, нас багато чому навчив. Тепер ми вміємо працювати в найрізноманітніших умовах та знаходити нестандартні рішення. Нас не лякає «вихід із зони комфорту». Ми стали більш дбайливо ставитися до здоров`я – свого та своїх близьких. А ще ми зрозуміли, що немає нічого кращого за живе спілкування, і цінуємо кожну хвилину, коли ми разом.

А з нагоди свят я традиційно всім бажаю щастя. Тому що щастя – це найголовніше, що потрібно людині, а от втілюватися воно може по-різному. Це і здоров’я, і любов, і добробут, як фінансовий, так духовний. Тож, шановні колеги, у новому році я бажаю вам всеохоплюючого щастя! І нехай воно втілюється у найрізноманітніших виявах.

Поділитися.

Коментарі закриті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: